Viss par “In the Groove” spēli - 2. daļa: vērtēšana

 

In the Groove

In the Groove

Iepriekšējā “In the Groove” spēles apskatā runājām par spēles uzstādīšanu un palaišanu, bet šoreiz parunāsim par pašu deju - kādu informāciju saņemam dejas laikā un pēc tās.

Vispirms atgādināsim pašu mašīndeju pamatprincipu - dejas mērķis ir pēc iespējas precīzāk izdejot konkrētu dziesmu. “Precīzāk” - tas nozīmē:

 • trāpīt uz visām bultiņām, kuras mūzikas ritmā kustas no ekrāna apakšas un augšu;
 • izdarīt to pēc iespējas precīzāk mūzikas ritmā.

Kad jāspiež bulta uz deju grīdas: skatoties ekrāna, tā augšā redzam 4 nekustīgas bultas. Brīdī, kad kustīgā (no apakšas slīdošā) bultiņa sasniedz nekustīgo - ar kāju ir jānospiež tā paša virziena bulta uz deju platformas.

Kopumā - jo precīzāk izdejosi dziesmu, jo augstāks būs iegūtais beigu rezultāts. Tāpēc parunāsim sīkāk par vērtēšanu.

1. Vērtēšana dziesmas laikā

“In the Groove” skaita punktus par katru deju soli. Jo precīzāks solis, jo vairāk punktu. Šī soļu precizitāte tiek vērtēta sekojoši:

 • Fantastic: 5
 • Excellent: 4
 • Great: 2
 • Decent: 0
 • Way Off: -6
 • Miss: -12

… un šos apzīmējumus ar katru soli dejotājs redzēs spēles laikā. “Fantastic” ir ideāli precīzs solis, savukārt “Miss” - neieskaitīts solis. Pārējās vērtības ir pa vidu.

2. “Veselības stabiņš”

Ekrāna sānos dejotājs redzēs tā saucamo “Veselības stabiņu”. Dziesmai sākoties, tas ir līdz pusei pilns. Par “Way Off” un “Miss” soļiem tas samazināsies - un ja dejotājam būs daudz šādu neprecīzu soļu pēc kārtas, tā vērtība (dziesmai nebeidzoties) var nokristies līdz 0 - un tad dziesma tiks pārtraukta un dejotājs “izkritīs”! (Tas gan nedarbojas “Novice” jeb iesācēja līmenī - šeit “In the Groove” ļaus pabeigt dziesmu līdz galam). “Veselības stabiņam” tuvojoties 0, “In the Groove” mūs savlaicīgi brīdinās - “Low Health!”.

 

3. Vērtēšana pēc dziesmas - rezultāti

Dziesmai beidzoties, dejotājs redzēs rezultātu logu. Te soļu precizitāte tiks saskaitīta un dejotājs iegūs kopējo rezultātu - gan kā precizitātes procentu, gan arī simbolu. Precizitāte iedalās šādi:

Četras zvaigznes: 100%
Trīs zvaigznes: 99%
Divas zvaigznes: 98%
Zvaigzne: 96%
S+: 94%
S: 92%
S-: 89%
A+: 86%
A: 83%
A-: 80%
B+: 76%
B: 72%
B-: 68%
C+: 64%
C: 60%
C-: 55%
D: Rezultāts zem 55%, tomēr dziesma ir “izieta”
F: Dejotājs ir izkritis - dziesma nav veiksmīgi “izieta”

“In the Groove” reizēm apzīmē kā “mūzikas un ritma” spēli - tas nozīmē, ka bultiņas kustas mūzikas ritmā, nevis haotiski. Taču šī ritma ietvaros bultiņas veido arī savu soļu horeogrāfiju (piemēram, 1, 1, 1-2-3) - katrā pamata ritma sitienā var būt gan viens solis, gan arī 3 ātru soļu skrējiens. Šīs kombinācijas mēdz atkārtoties un pēc pāris mēģinājumiem dejotājs instinktīvi jutīs šo ritmu. Kopumā -vajag “uzķert” gan dziesmas ritmu, gan arī soļu kombinācijas, un tad jau deja aizies!

Nākamajā daļā parunāsim par niansēm - bultiņu krāsu un ātrumiem… un mīnām.

9 komentāri

 1. whatever_kid teica:

  Nevaru saprast, kas jādara SURVIVAL sadaļā (dzīvības stabiņš neapturami slīd uz leju)… Uzrakstiest kaut ko arī par to! Lūdzu! :)

  [Atbildēt šim komentāram]

  Mašīndejas.lv atbildēja:

  Noteikti uzrakstīsim par Survival arīdzan, bet īsumā - dziesmai sākoties, tiek dots mazāk laika, nekā ir pats dziesmas garums. Katrs Fantastic un Excellent solis dod klāt laiku, Good nedod neko, bet sliktāki soļi vēl ņem nost laiku. Mērķis - dziesmu dejot Fantastic un Excellent soļu līmenī, lai “pieaudzētu” laiku un veiksmīgi pabeigtu visu dziesmu. :)

  [Atbildēt šim komentāram]

  whatever_kid atbildēja:

  Paldies par info! Izskatās, ka priekš šīs deju sadaļas man vēl nedaudz jāpatrenējas ;)

  [Atbildēt šim komentāram]

  -->
 2. Cherry teica:

  Labdien!
  Bija visu izlasīju, bet tā meklēto informāciju neatradu, lūdzu palīdzību:
  Ko nozīmē zilas bultiņas?

  [Atbildēt šim komentāram]

  Mašīndejas.lv atbildēja:

  Sakiet, kur Jūs redziet šīs zilās bultiņas?

  [Atbildēt šim komentāram]

  Cherry atbildēja:

  Zilās bultiņs parādās 4 līmenī, pat dažkārt ir sastopamas trešajā.

  [Atbildēt šim komentāram]

  Mašīndejas.lv atbildēja:

  Zilas tās ir, lai Jums būtu jautrāka dejošana ;) Īpašas nozīmes tām nav.

  Luīze atbildēja:

  Zilās bultiņas pavisam noteikti nav domātas jautrākai dejošanai! Vienkārši bultiņa tiek izcelta, jo viņa nesanāk tieši ritmā ;)

  -->
 3. Liene teica:

  Labdien, Man ir spēles ITG un ITG2, un es gribēju uzzināt, vai tos līmeņus dziesmām(A,B,C,D) var kaut kā saglabāt, lai es piemēram dejojot redzu kāds rezultāts Man ir bijis pirms tam?
  Liels paldies par atbildi.

  [Atbildēt šim komentāram]

  -->

Komentēt