Ritma mācīšanās

ritmsLai dejotu mašīndejas, ritma izjūta ir ļoti svarīga - tāpēc daži padomi par to, kā “trāpīt” ritmā. Bultas, kas virzās pa ekrānu spēles laikā, attēlo ritmiskus sitienus un lai “izietu” deju, tev jānospiež pareizā bulta īstajā mirklī, kad tā sasniegusi mērķa zonu. Mērķa zona ir pelēkās bultas ar balto rāmīti, kas atrodas ekrāna augšmalā. Spēles pirmajos grūtības līmeņos visbiežāk Tu sastapsies ar sarkanās krāsas bultām, kas ir jāspiež uz „viens”, jeb ritmā.

Visvienkāršākais veids kā „trāpīt” ritmā

Pirms vēl bulta ir sasniegusi mērķa zonu, jau noliec pēdu uz attiecīgās bultas un vienkārši kustini mūzikas ritmā. Pamanīsi, ka attiecīgā mērķa zonas bultiņa kustās. Ja būsi novietojis kāju uz pareizās bultas un kustināsi ritmā, tad noteikti nepalaidīsi to garām. Kad saņem novērtējumu uzreiz skaties uz nākamo bultu kas tuvojās un dari tieši tāpat. Nepārtraukta kustēšanās ritmā palīdzēs, jo statiski stāvot un mēģinot noķert īsto brīdi bieži vien tas neizdodas. Ja ar ritma izprašanu ir grūtības droši skaiti līdzi, vai sit plaukstas.
Pārejot jau uz otro grūtības līmeni spēlē parādīsies zilās krāsas bultas, kas ir jāspiež uz „un”, jeb aritmā.
Piemēram, kombinācija:
Sarkanā bulta, zilā, sarkanā – ritmiski jādejo kā „viens”, „un”, „viens”. Dažreiz kombinācija sākas tieši ar zilo bultu un tad, jo īpaši svarīgi ir saprast, kā jāsāk ir uz „un” nevis „viens”.

Ja nu galīgi neveicas ar ritma sadzirdēšanu, ir iespējams izmantot „Assist tick” rīku. Kad esi palaidis izvēlēto dziesmu, nospied uz datora F7 taustiņu. Tagad dators pats Tev sitīs ritmu tieši tajos brīžos, kad ir jānospiež bulta. Šis rīks ir ļoti noderīgs tām dziesmām, kurām ritms dziesmas laikā mainās. Taču iesakām nepierast pie šīs „burvju nūjiņas”, bet gan mācīties pašam saviem spēkiem.

7 komentāri

 1. whatever_kid teica:

  Tiklīdz sapratu kā tikt galā ar zilajām bultām, tā parādījās zaļās……

  [Atbildēt šim komentāram]

  Mašīndejas atbildēja:

  Zaļās bultas ir jāspiež uz “i”. Kombinācijā tas izskatītos šādi:piemēram - sarkanā, zaļā, zilā, zaļā,sarkanā bulta - jāskaita kā: viens, i, un, i, viens. Ja ar skaitīšanu neizdodas, noteikti lieto F7 un sapratīsi to ritmu. Lai veicas!

  [Atbildēt šim komentāram]

  -->
 2. Ieva teica:

  Paldies par padomiem! Pati šobrīd esmu tikusi jau līdz sestajam līmenim - zilās bultas man skaidras, ar zaļajām vēl cīnos, bet ir dziesmas, kurās parādās garas bultas ar robotām maliņām (saucas, šķiet, “rolls”) - kas tās tādas un kā ar tām veiksmīgi tikt galā? :D

  [Atbildēt šim komentāram]

  Mašīndejas atbildēja:

  Rolls ir līdzīgi Holdam, tikai Rolla gadījumā ir nevis vienkārši jātur attiecīgā bultiņa, bet gan jākustina attiecīgā bultiņa. Visvienkāršāk to ir darīt ritmā, bet nav obligāti, galvenais ir nedarīt to pārāk lēnu, tad gan iegūsiet “Bad” novērtējumu.

  [Atbildēt šim komentāram]

  -->
 3. Māra teica:

  Jā, man arī problēmas sagādā zaļās un tagad sāk parādīties arī violetās bultiņas… Īsti nesaprotu kāds ritms jāievēro ar šīm bultiņām…

  [Atbildēt šim komentāram]

  -->
 4. Berendsena teica:

  Vienmēr gribējies iet uz deju kursiem, bet tā kā nav pieredzes, tad pieklibo ritma sajūta un koordinācija, un šis manuprāt ir lielisks treniņš pirms kursiem :)

  [Atbildēt šim komentāram]

  -->
 5. Liene teica:

  Mans deju paklājs vairs nestrādā, kaut arī ļoti rūpīgi to lietoju. Kad ielieku usb datorā un spiežu pogas uz paklājiņa, nekas nenotiek. :(((

  [Atbildēt šim komentāram]

  -->

Komentēt