Kā pareizi kustēties uz deju platformas

img_9109Kad tu pirmo reizi dejosi, visticamāk, centīsies visu laiku atrasties paklāja centrā. Šāda taktika ir pieļaujama dejojot pašu pirmo Novice līmeni, taču kad vēlēsies pāriet uz nākamo Easy līmeni, jutīsi, ka svara pārnešana no vienas kājas uz otru būs sarežģītāka. Tādēļ mēs iesakām jau sākotnēji sākt dejot pareizi – novieto kreiso kāju uz „pa kreisi” bultas un labo kāju uz „pa labi” bultas. Dejojot, pārliecinies, ka katru nākamo bultu spied ar citu kāju – šādā veidā tu ātri iemācīsies lietot abas kājas. Lai vieglāk būtu pārnest svaru, nedaudz ieliecies ceļos un atceries, ka smaguma centrs atrodas tieši pa vidu paklājiņam. Biežākā iesācēju kļūda ir aktīvāka vienas kājas izmantošana, piemēram, turot kreiso kāju uz kreisās bultas un pārējās 3 spiest ar labo. Lai pierastu mainīt kājas dejošanas laikā, mēģini darīt šādi:

Kreisā bulta – spied ar kreiso kāju

Uz leju bulta – spied ar kreiso kāju

Uz augšu bulta – spied ar labo kāju

Pa labi bulta – spied ar labo kāju

Lai paspētu nospiest visas bultas, necel pārāk augstu kājas, tas attiecas arī uz lēcieniem. Atceries, ka paklājiņa sensori ir ļoti jūtīgi un pietiek pavisam viegli uzspiest uz bultām, lai tie nostrādātu, tādēļ arī nav jādauza kājas un jāsatraucas par kaimiņiem. Lai maksimāli sagatavotos jau grūtākiem līmeņiem centies piedomāt pie tā, kā tieši spied bultas.

Nostājies uz bultas „uz leju” un „pa labi”. Izejot no šīs pozīcijas tev tagad priekšā ir divas brīvas bultas „uz augšu” un „pa kreisi”. Dejojot spied šīs „priekšējās” bultas ar pēdas priekšējo daļu, bet „aizmugurējās” (uz leju un pa labi) ar pēdas aizmugurējo daļu. Ja deju soļi „prasa” sagriezties uz otru pusi, tad tieši šis pats princips darbojas uz bultām „uz priekšu” un „pa labi”. Tas nozīmē, ka mēs dejojam atrodoties pa vienu vai otru diagonāli, kas ļauj mums veiksmīgi aptvert visas 4 bultas, bet tajā pašā laikā maksimāli novēršot pārāk daudz lieku kustību, kas var radīt neprecizitāti.

Protams, ja spēlē parādās kombinācija „pa labi”, „pa kreisi”, „pa labi”, tad „diagonāles” princips nav jāievēro, tas pats attiecās uz kombināciju „uz augšu”, „uz leju” , „uz augšu”. „Diagonāles” princips ļoti izteikts ir uz stūra lēcieniem, piemēram, „uz augšu” un „pa labi”. Ja aiz tā seko vēl viens lēciens, kas ir kādā no apakšējiem stūriem, piemēram, „pa kreisi” un „uz leju”, tad lai paspētu precīzi tos izpildīt , svarīgi atcerēties par pēdām – priekšējais lēciens ar pēdas priekšējo daļu, aizmugurējais ar aizmugurējo.

Ja iemācīsieties šos pamatnoteikumus, kājas vairs tik ļoti nepiņķerēsies un varēsiet jau iziet augstākus grūtības līmeņus.

8 komentāri

 1. cilvks teica:

  labdien man nav expert limena kapec?

  [Atbildēt šim komentāram]

  abba atbildēja:

  Tev jāiziet kāds HARD līmenis. Kad būsi izgājis, būs expert :)

  [Atbildēt šim komentāram]

  -->
 2. abba teica:

  Man te pacēlās neliels jautājums. Man Impact deju grīda ir 3 gadus, es tagad viņu pēc lielāka pārtraukuma izvilku ārā un izmēģināju. Secināju, ka labā bultiņa nereaģē īsti, te uzspiežas, te - ne. Es sāku domāt, ka kaut kas nav īsti kārtībā… Tagad sāku domāt, vai tas viss tāpēc, ka deju grīdai ir 3 gadu pieredze vai ir kādas tiešas tehniskas problēmas? Ja ir tehniskas problēmas, nevarat pateikt, kur var deju grīdu aizvest uz “apskati”. Nevēlos īsti pirkt jaunu, varbūt vecā grīda tiek salabota… Ceru uz kādu atsauksmi :)

  [Atbildēt šim komentāram]

  masindejas atbildēja:

  Ja paklājiņam ir 3 gadi un kādu laiku tas stāvējis “kaut kur”, tad garantija un remonts vairs nav iespējami.

  [Atbildēt šim komentāram]

  -->
 3. Asusshop teica:

  Mēģināju, bet jāteic, ka nav tik viegli, kā izskatās :))

  [Atbildēt šim komentāram]

  -->
 4. aizdevums teica:

  Jaunas idejas arī būs?:)

  [Atbildēt šim komentāram]

  -->
 5. manapolis teica:

  Galvenais, lai kājas kustās ātri… ;)

  [Atbildēt šim komentāram]

  -->
 6. visasdavanas teica:

  Jāsaka, ka šis ir labs komplekts priekš dāvināšanas ZSV ;)

  [Atbildēt šim komentāram]

  -->

Komentēt