Kas ir mašīndejas?

Mašīndejas jeb bultiņdejas ir aktīvs un izklaidējošs hobijs. Tā būtība ir deju soļu veikšana uz speciālas deju platformas mūzikas pavadībā. Dejojot, ar acīm skatāmies uz datora ekrānu, uz kura kustas bultiņas mūzikas ritmā un norāda, kā pareizi likt soļus uz deju platformas. Vienkārši!

Tā kā bultas kustas mūzikas ritmā, sanāk, ka Tu dejo - mūzikas ritmā!

Kā tas viss notiek? Datorā uzstādām „In the Groove“ spēli un tad caur USB savienojumu pieslēdzam „Impact“ deju platformu. Palaižot spēli, uz ekrāna kustēsies bultiņas mūzikas ritmā un norādīs, kā pareizi likt soļus uz deju platformas. Vienkārši!


Vislabāk mašīndejām der “Mājas deju komplekts” un to var iegādāties te.

Mašīndejas – tas nozīmē kustības bez laika sajūtas – jau pēc pusstundas, aktīvi „lēkājot“, mugura būs slapja un kājas jutīs patīkamu nogurumu. Šis sports attīsta fiziskās dotības, koordināciju, reakciju, palīdz „nomest“ lieko svaru. Un tas aizrauj pat tos, kuriem neiet pie sirds sportiskas lietas, jo šīs dejas ir ļoti azartiskas – gribas taču pārspēt savu vakardienas rekordu vai pamēģināt augstāku grūtības pakāpi ar sarežģītākiem soļiem!

Mašīndejās Tu sacenties pats ar sevi – cik precīzi Tu vari izdejot kādu foršu dziesmu? Jo dziesmas beigās Tu saņemsi vērtējumu par to, cik soļus esi bijis Fantastic precīzs un cik soļus Tev ir bijis Miss?

Taču vislabākais ir tas, ka dejot var arī divatā vienlaicīgi, pieslēdzot otru deju platformu – un tas jau nozīmē īstas sacensības - kurš labāk izdejos to foršo dziesmu? Tavs A rezultāts pret viņa B ir uzvara!

Pie datora nesēž – pie datora dejo!

Mašīndejas ir fiziski un mentāli attīstošs sports, kas uzlabo fizisko formu, līdzsvara sajūtu, koordināciju un reakciju – taču tās vēl nav visas priekšrocības, ko iegūsti:

  • mašīndejas ir lielisks aerobais treniņš, taču atšķirībā no darba svaru zālē, tās pārvērš citādi reizēm garlaicīgo sviedru liešanu - azartiskā rotaļā. Tas lieliski palīdz ienest savā ikdienā fiziskas aktivitātes un labas emocijas!
  • mašīndejas ir lieliska tusiņu izklaide – gan ballītēm sīčiem, gan vienkārši “uzlēkājot” kopā ar draugiem vai ģimeni. Tajā pašā laikā – ar mašīndejām var nodarboties arī vienatnē, atslēdzoties no ikdienas stresa un problēmām, nejūtot citu vērtējošos skatienus.
  • izdevīgs finansiāls ieguldījums – nav nepieciešams maksāt par sporta zāles abonementiem – vienreiz nopērc „Mājas deju komplektu“ un dejo, cik vien gribi!
  • ASV Verna Patrika vidusskolā veiktie pētījumi (ieviešot mašīndejas kā fizisko nodarbību sastāvdaļu programmā) liecina, ka regulāra „mašīndejošana“ tiešām palīdz nomest svaru – protams, to kombinējot ar pareiza uztura principiem.

Sīkāka informācija: http://www.getupmove.com/weightloss.asp

  • Tajā pašā Verna Patrika vidusskolā veiktie pētījumi pierāda, ka mašīndeju nodarbības ievērojami uzlaboja jauniešu līdera īpašību attīstību, saskarsmes spējas, pašapziņu – un, protams, fizisko formu.

Sīkāka informācija: http://www.getupmove.com/fitness.asp

Interesanti

Mašīndejām ir daudzi tūkstoši piekritēju visā pasaulē – gan kā mājas hobija, gan arī kā nopietna sporta veidā. Sportisti dejo uz speciālām deju mašīnām (pie mums Rīgā - Zelta Boulinga hallē) – īpaši populāri tas ir jauniešu vidū.

Mašīndejas 2005. gadā tika uzņemtas Starptautiskajā deju organizācijā (IDO) kā atsevišķs deju veids.